★★★★★ 4.5 21 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by sbno.com.br
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: 12 in. Width x 1 in. Thickness x 72 in. Length
  • Every batch is hand finished and will have varying undertones and colors
  • Lightweight, easy to install with simple wood blocking
Color Toffee
Material Urethane
Item Form Sheet
Brand Name Ekena Millwork
Item Shape Rectangular
Item Weight 13.33 Pounds
Part Number BMKPS1C0120X010X072TF
Manufacturer Ekena Millwork
Model Number BMKPS1C0120X010X072TF
Item Thickness 1 Inches
Item Type Name Faux Wood Beams
Item Dimensions 72 x 12 x 12 inches
Number of Items 1
Included Components 1-Sided Knotty Pine Endurathane Faux Wood Beam Plank, Toffee
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
21 ratings | 9 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (17)
4 stars
4% (1)
3 stars
2% (0)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (2)